Dziurawiec zwyczajny na żylaki nóg?

Miotła rzeźnika, ziele dziurawca i oczaru wirginijskiego są szczególnie pomocne w łagodzeniu bólu i dyskomfortu w żylakach i hemoroidach.

Substancje te zmniejszają zapalenie podczas zwężania żyły. Przyjmując wewnętrznie, korzystne jest stosowanie 100 mg Dziurawiec zwyczajny – zwykle całego ekstraktu ziołowego – przyjmowanego trzy razy dziennie. Niemieccy naukowcy weryfikują, że zioło to pomaga w zaostrzeniu, wzmocnieniu i zmniejszeniu stanu zapalnego w żyłach, pomagając przepływowi krwi w nogach. Kompres miotła rzeźniczego może być nakładany na zewnątrz.

Ziele dziurawca zmniejsza również stan zapalny i jest stosowany zewnętrznie i wewnętrznie w przypadku obu dolegliwości. Używaj go na zewnątrz w maściach, olejkach lub nalewkach, wcierając je w dotknięte miejsca. Pić napary z dziurawca, aby zapewnić składniki odżywcze i związki, które będą odżywiać zestresowane żyły. Zioło to powinno być świeże lub liofilizowane, ponieważ traci właściwości lecznicze po wyschnięciu na powietrzu.
Witch leel, znane zioło ściągające, jest pełne garbników, kwasów galusowych i olejków eterycznych. Podczas gdy możesz wziąć ją wewnętrznie jako herbatę, najlepiej zrobić silny wywar do użycia jako kompres. Po podaniu na hemoroidy, piwne oczko zmniejsza ból i obrzęk. Zwiększa również działanie łagodzące bóle żylaków i zmniejsza stan zapalny.
Po zastosowaniu zewnętrznym, lawenda również zmniejszy stan zapalny i pomoże wyleczyć te powiększone naczynia. Stosowane są również krwawnik pospolity, kasztanowiec zwyczajny, nalewka z nagietka i rumianek.

Dziurawiec zwyczajny na żylaki nóg?
Produkty bogate w flawonoidy pomagają zmniejszyć ryzyko rozwoju żylaków i hemoroidów z powodu ich wzmacniającego działania na żyły. Związki te zmniejszają wrażliwość i napięcie mięśni, które wyściełają ściany naczyń. Niebieskie, czerwone i purpurowe pokarmy, takie jak jagody, wiśnie i śliwki, są bogate w flawonoidy, podobnie jak niektóre zioła, takie jak ziele dziurawiec zwyczajny, głóg, kwiaty lipy i borówka czarna.

Rosemary nie tylko wzmacnia i chroni naczynia z przeciwutleniaczami, ale także poprawia krążenie, pomagając w ten sposób złagodzić zarówno żylaki, jak i hemoroidy. Używaj obficie w żywności i spożywaj mazi, aby stosować miejscowo.
Utrzymanie kontroli krążenia i masy ciała może pomóc w zapobieganiu spuchniętym żyłom. I niezależnie od tego, czy starasz się zapobiegać lub leczyć żylaki za pomocą kompresu, ziołolecznictwo z ziołami takimi jak rozmaryn czy oczar wirginijski może zaoferować pomoc i, miejmy nadzieję, ulgę.

Matka Natura zatroszczy się o ciebie, oferując ci różnorodne zioła, aby złagodzić objawy bólu.

Zioła, które pomogą w żylakach, to dziurawiec, lawenda, mięta, rozmaryn, dzikie kwiaty kasztanowca, brzozowe pąki, biały bzu, pokrzywa, łopian, nagietek, liście orzecha włoskiego (nie są akceptowane wewnętrznie), żółte pianki i kora dębu ( do kompresów).

Można je stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie w postaci różnych kremów i odżywek.